O NÁS

 

Naše studio v sobě spojuje kreativní složku, technické a technologické zázemí na realizaci animací a postprodukční jednotky. Proto lze u nás filmy vymýšlet, konzultovat jejich realizační možnosti, realizovat i dokončovat. Každá animace je obsahově, výtvarně i technicky odlišná. Naše pružná struktura a široké technické zázemí nám umožňuje vymýšlet a zpracovávat různé animační technologie.

 

Prvopočátky studia se datují od roku 1990, kdy se skupina profesionálů z bývalého Krátkého filmu rozhodla natáčet loutkové filmy vlastní produkce. Od té doby prošlo studio personálním, generačním i technologickým vývojem. Na dnešní adrese natáčíme od roku 1995.

 

Záběr naší tvorby je značně široký. A to jak technologicky tak žánrově. Žánrově nás zajímají autorské filmy a projekty, které jsou postaveny na jedinečném autorském projevu. Hrdě se hlásíme také k reklamním spotům, které často vyžadují hledání nových technologií a postupů (viz „animační technologie“). Technologicky jde o animace loutkové, plastelínové animace, 2D animace, 3D animace, loutkoherecké práce a speciální projekty.

 

 Nevšední technologie kombinace ploškového filmu v reálném prostředí režiséra Františka Váši a výtvarníka Báry Dlouhé. Animovaný film režiséra Libora Pixy realizovaný 3D technologii Reklamní kampaň realizovaná plastelínovou technologii. Krátký loutkový animovaný film režiséra Břetislava Pojara 

 

NA ČEM NYNÍ PRACUJEME:

 

VÁNOČNÍ BALADA

 

Jako společnost jsme hrubě necitliví k hrůzám válečného násilí. Vánoce jsme již degenerovali na svátek spotřeby, svět na místo k realizaci osobního ega. Pojar instinktivně přichází s tématem, které bude bohužel ještě dlouhou dobu aktuální.
 
Na motivy Andersenovské pohádky "Děvčátko se sirkami" zkombinoval jednoduchý příběh, kde idea Vánoc a dětské fantazie vítězí nad vojenskou mocí. Je to příběh vojáka - stroje, který i v době ryze technologické má lidské srdce.

Je to příběh snu a fantazie, která je silnější než pancíř. Je to příběh mocného kouzla dětské hry, která bourá hradby nenávisti a spojuje zdánlivé nepřátele.