NAŠE PRÁCE

 

02YUKI ONNA

 

Dokončujeme nový film režiséra a výtvarníka Jiřího Barty: Yuki Onna. Jde o umělecky naprosto nevšední interpretaci stejnojmenné povídky Lafcadio Hearna.

Je zde požito unikátní „voskové animace“, která je kombinovaná s pixilovanou hereckou akcií a dalšími druhy animace. 

 

YUKI ONNA press kit - Česky

zlaty vek2Zlatý věk české loutkové animace - publikace 

 

O animaci víme skoro všechno. O její slavné historii také. Nenecháváme si to pro sebe. Ve spolupráci s Mladou Frontou jsme vydali reprezentativní publikaci „Zlatý věk české loutkové animace“. Souborný přehled událostí a filmů, které vytvořily český filmový zázrak. Psáno pro širokou veřejnost, studenty a filmové fandy.

 

Koupit ji můžete zde:

http://www.kosmas.cz/knihy/156734/zlaty-vek-ceske-loutkove-animace/

http://www.kniha.cz/zlaty-vek-ceske-loutkove-animace/d-70719/

 


zlaty vek2Zlatý věk české loutkové animace - DVD

 

Česká animace dlouhá léta patřila k těm nejlepším na světě. Natočili jsme dokumentární film který vás přehledně seznámí s tím nejlepším co se u nás natočilo. Vše v souvislostech a výkladem. Ideální pro studenty a zájemce o animaci. (Jazykové mutace CZ, EN, GE, FR)

autopohadkyAUTOPOHÁDKY

 

Celovečerní animovaný film pětice autorů. Určeno dětem a všem co se rádi zasní. Každá povídka je realizována jiným výtvarným stylem a technologií…

Pokud chcete o filmu vědět více, podívejte se na oficiální stránky www.autopohádky.cz

 

AUTOPOHÁDKY získáte zde:

http://www.dvdsvet.cz/dvd/autopohadky-p115304/

 

pojarMonografie: Břetislav Pojar

 

 

 

Hluboce si vážíme jedinečných filmů pana profesora Pojara. Proto jsme velmi rádi, že se nám podařilo vydat krásnou barevnou monografii o našem největším českém režisérovi animovaných filmů.

Vytištěno v jazykových mutacích: CZ, EN, FR, GE

 

Publikaci si můžete objednat na:

http://www.kosmas.cz/knihy/146359/bretislav-pojar/

http://www.levneucebnice.cz/p/bretislav-pojar-monografie-jednoho-z-nejvetsich-reziseru-ceskeho-animovaneho-filmu/

 

 

a2 02_filmHiroshi

 

Animovaný film režiséra Břetislava Pojara, vznikl jako zakázka pro japonskou společnost ARMZ. Literární předlohou byla povídka spisovatele Yeto Sato.
Břetislav Pojar ji adaptoval pro malé diváky s ohledem na obecnou srozumitelnost nejen v Japonsku, ale i v jiných zemích. Je to vyprávění o přátelství městského chlapce Hiroshiho s malířem, žijícím uprostřed divoké přírody. Příběh má své ekologické i morální poslání. Zdánlivě bezstarostná harmonie rostlin, stromů, zvěře, ptáků a lidí je jen jednou stránkou přírodních zákonů. Hiroshi prožije zvláštní rozčarování, které mu nakonec umožní pochopit složitost a krásu světa, kde žijeme.
Z technologického hlediska je výsledná podoba snímku nová a svým způsobem experimentální. Jedná se o náročné spojení počítačové animace s klasickými loutkami a trojrozměrnými předměty.
 

 

 

 

chinaskiChinaski - videoklip "Duše z gumy"

 

Začátkem roku 2011 se za dveřmi našeho studia natáčel nový videoklip skupiny Chinaski Duše z gumy. Video k pilotní skladbě rodících se Autopohádek, vznikalo pod taktovkou Michala Podhradského.

 

  

 

 

 

 

 

psiBřetislav Pojar - Psí historie

 

Jednoduchý příběh o vzniku přátelství malého chlapce a cizího psa. Je vyprávěn formou klasické loutkové animace. Sny a představy jednotlivých postav jsou naopak prezentovány komickými kreslenými vstupy. Krátký příběh je určen především nejmenším divákům. Ukazuje, jak může i v době elektronických hraček vzniknout pouto mezi člověkem a přírodou.